Szeroki wybór okiennic

Zapytanie ofertowe

Okiennice

Otwierane, przesuwne, składane

Zdjęcie okiennice otwierane

Okiennice otwierane


Z profili uzyskać można okiennice współpłaszczyznowe wewnętrzne i zewnętrzne.
Poprzeczki dostępne są w dwóch wymiarach, 80 mm i 130 mm. Aby podołać lokalnym wymogom zostały zrealizowane, na wzór systemu podstawowego, wyjątkowe wersje. Można wykonać okiennicę Centro Storico z żaluzjami stałymi, łamanymi o wymiarach 90 mm, idealna do budynków restrukturyzowanych, gdzie ważne jest zachowanie oryginalności. Okiennica otwierana wykonana z ramą obwodową o głębokości 59 mm, tworzy szlachetną i niezmienną w czasie linię. Poprzeczki dostępne są w dwóch wymiarach, 80 mm i 130 mm.

Więcej informacji

Zdjęcie okiennice przesuwane

Okiennice przesuwne


Możemy zamontować okiennice przesuwne, jedno lub dwu skrzydłowe zarówno z żaluzjami stałymi jak i ruchomymi. Ruch zapewniony jest przez przesuwny wózek w prowadnicy, na którym zostają zawieszone skrzydła. Prowadnice pod wózki mogą być przymocowane do belki, bądź mogą zwisać na zewnątrz ściany. Dolna część skrzydła prowadzona jest przez trzpień przymocowany do podłogi, którego podstawa przesuwa się po dolnej części ramy. Lub przez prostą prowadnicę na podłodze, z wyrównywującymi akcesoriami. Poprzeczki w wersji z żaluzjami stałymi dostępne są w dwóch różnych wymiarach, 80 mm i 130 mm.

Więcej informacji

Zdjęcie okiennice składane

Okiennice składane


System ten pozwala na zrealizowanie okiennic składanych – harmonijkowych. Zawieszone na specjalnych wózkach, wzdłuż górnej prowadnicy skrzydła i ślizgacze w prowadnicy dolnej. Połączenie skrzydeł za pomocą zawiasów, zapewnia ich łatwy przesuw oraz zaoszczędzenie miejsca przy ich złożeniu. Możliwe jest również umieszczenie obniżonego progu, dającego większy komfort. System wykorzystuje specjalne akcesoria, które zapewniają pewność produktu oraz łatwość jego montażu. Odporność na przepuszczanie wiatru i wody gwarantowana jest przez zewnętrzną uszczelkę oraz przez podwójną uszczelkę centralną z EPDM.

Więcej informacji

Okiennice

Bezramowe, lamelowe, automatyczne

okiennice bezramowe

Okiennice bezramowe


Alternatywą dla okiennic ramowych mocowanych wewnątrz wnęki okiennej są okiennice bezramowe. Okiennice bezramowe można zamontować bezpośrednio na zewnątrz do muru budynku, do ramy okiennej lub wewnątrz wnęki okna. Składają się z lameli stałych lub ruchomych. Stałe są osadzone w aluminiowych profilach otworowych, ruchome znajdują się w listwach aluminiowych z mechanizmami napędowymi. Okiennice bezramowe zapewniają budynkom elegancki wygląd, jednocześnie pozostają w pełni funkcjonalne. Można je obsługiwać ręcznie, za pomocą napędu elektrycznego lub korbowego.

okiennice lamelowe

Okiennice lamelowe


Lamele to niewielkiej grubości profile (deski), które mają szerokie zastosowanie w budownictwie i ogrodnictwie. Najczęściej występują w postaci złożonych systemów kilku lub kilkunastu lameli. W przypadku okiennic wykonanych z tego materiału możliwe jest zastosowanie lameli ruchomych, które mogą być sterowane przez użytkownika obrotem lameli w dowolny sposób. Dzięki takiemu mechanizmowi, okiennice lamelowe umożliwiają dokładną regulację nasłonecznienia pomieszczenia, a w przypadku pory zimowej pozwalają na stworzenie dodatkowej bariery przed chłodem. W system ten można wyposażyć większość obecnych na rynku okien. Okiennice dostępne są także w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych.

okiennice automatyczne

Okiennice automatyczne


Dość często spotykane okna nieotwierane, wymuszają czasem zastosowanie napędów – elektrycznego lub korbowego. Również silny wiatr i opady skutecznie zniechęcają do zamykania i otwierania okiennic. Zdajemy sobie sprawę, że ich obsługa w takich okolicznościach nie należy do przyjemnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy okiennice automatyczne. Jedno kliknięcie wystarczy, żeby ustawić je w odpowiedniej pozycji. Państwo z pewnością docenicie to praktyczne rozwiązanie. Informacją wartą uwagi jest fakt, że montaż okiennic z napędem nie wymaga zmieniany struktury okien ani elewacji budynków. Konstrukcja mechanizmów napędowych pozwala na ich doskonałe maskowanie. Stają się przez to niewidoczne.

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami    FHU Alkazar ul. Bobrowa 69

    99-420 Łyszkowice, Polska NIP 726-00-18-934

    +48 509 035 975

    +48 508 273 154